سایت تخصصی ماشین

سایت تخصصی خودرو ها,مجله خودرو,بانک اطلاعات خودرو

آیا بنزین امسال گران می شود؟

از روز گذشته خبرهایی مبنی بر افزایش قیمت حامل های سوخت از جمله بنزین و نفت گاز در خبرگزاری های مختلف منتشر شده است که مردم را نگران و شاید بهتر است بگوییم عصبانی کرده است ! افزایش قیمت 500 تومانی بنزین چیزی است که در 24 ساعت گذشته از منابع مختلف نقل شده است و زمان اعمال این افزایش قیمت نیز آغاز دی ماه عنوان شده است .

 

 

درحالی که مردم انتظار پاسخی واضح و روشن از وزیر نفت کشور داشتند ، وی موضوع لفزایش قیمت بنزین و نفت گاز را رد نکرد اما این اطمینان را به مردم داد که تا پایان سال جاری این حامل های سوخت افزایش قیمتی نخواهند داشت .

اما بحث افزایش قیمت حامل های سوخت از کجا نشئت گرفته است ؟

گفته می شود که به دلیل کسری بودجه ای که برای سال 97 وجود دارد ونیز باتوجه به رشد قابل توجه مصرف سوخت در سال 96 ، دولت برآن شده است که بخشی از این کسری بودجه را از طریق افزایش قیمت حامل های سوخت تأمین نماید . گفتنی است که درصورتیکه قیمت بنزین به 1500 تومان برسد ، حدود 14 میلیارد از کسری بودجه دولت جبران خواهد شد .

اما با این وجود با توجه به اتفاقات سیاسی و اقتصادی منفی که در چند روز گذشته روی داده و مردم را نسبت به دولت خشمگین و منتقد کرده است ، ظاهراً دولت هنوز شجاعت اجرایی کردن این افزایش قیمت را نیافته است و همچنان درحال بررسی عواقب این رویداد می باشد .

باید منتظر ماند و دید در آینده ای نه چندان دور ، سرنوشت قیمت حامل های سوخت چگونه رقم خواهد خورد و قشر ضعیف جامعه چه واکنشی نسبت به این امر نشان خواهند داد ...نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ 23 آذر 1396برچسب:,

] [ 16:19 ] [ . ]

[ ]